utorok 14. mája 2013

Kabelka a jej tajomstvá

Dnes vám píšem trošku uletený príspevok o našich najlepších spoločníčkach - kabelkách. Asi nie jedna z nás fičí na týchto doplnkových zázrakoch. Áno je to proste naša úchylka, naše prekliatie.
No dnes sa nebudem venovať zberateľstvu kabeliek. Zaujal ma totiž jeden príspevok v rádiu. Nie o tom či teraz letia malé listové kabelky do ruky alebo obrovské tašky pripomínajúce skôr cestovnú batožinu. Ani ich najčastejší obsah a podobné drísty. Skôr niečo naozaj iné, niečo, o čom asi väčšina z nás ani len neuvažuje. Vedeli ste napríklad, že väčšina z našich kabeliek obsahuje až 10 tisíc baktérií?
 
Dokonca by sme vraj v polovici z nich našli aj ľudské či zvieracie "hmmm" veď viete čo. Nechutné však? Prečo je to tak? Asi preto, lebo kabelky nosíme všade so sebou (veď každá z nás si so sebou na WC trepe aj kabelku no nie?), a ani si tak neuvedomujeme, že na ne prenášame neskutočné množstvo baktérií. Je to síce nechutné ale v kabelke si prenášame množstvo stafylokokov a baktérií e coli.
Okrem samotných kabeliek teda "infikujeme" aj jej obsah. Ktoré veci nemôžu chýbať vo vašej kabelke? Napríklad mobil, kľúče či peňaženka? Áno aj tieto potvorky sú plné baktérií.
No a obsah okupujúcich baktérií môžeme obmedziť voľbou materiálu našej kabelky. Keď si budete kupovať novú, dobre si rozmyslite či zvolíte kožu alebo bavlnu. Najviac baktérií sa totiž drží na kabelkách z bavlnených materiálov.

PS - keď sme už pri téme kabelky, prosím ľudia nekupujte takéto "napodobeniny" ak sa to dá vôbec nazvať takýmto slovom. Veď to vyzerá strašne.

Žiadne komentáre :